Nové Rulandské bílé z akátového sudu, 2020, suché Zobrazit větší

Rulandské bílé z akátového sudu, 2020, suché

09/20

Nový produkt

Rulandské bílé je starobylá odrůda pocházející z oblasti Burgundsko. Její původní název je Roučí bílé, nebo Burgundské bílé.

Dle našeho vinaře Šimona Jančury je to vlajková loď bílých vín v portfoliu.  Víno má charakteristickou vůni čerstvého chleba, tzv. chlebovinky. Má až udivující potenciál na zrání a jižní svahy Slovácka mu velmi sluší.

Více informací

10 ks

200 Kč s DPH

Více informací

Toto víno patří do Sur-lie kolekce a již z názvu je jasně znatelné, že zrálo v akátovém sudu. Konkrétně ve 4 akátových 100 litrových sudech. Toto víno je vyráběné metodou, kterou jsem se naučil ve Slovinsku při jedné ze svých cest do zahraničí. Na rozdíl od klasické studené macerace hroznů, kdy se velmi dbá na to, aby se pomleté hrozny neboli rmut, nerozkvasil. Toto víno je vyrobené tak, že se po pomletí hned zakváší stejně jako červené, nebo oranžové víno. Ale pozor! Tady je velmi důležité, aby rmut nekvasil déle jak 4-6 dnů aby si víno zachovalo ovocitý charakter. Zároveň můžeme ve vůni cítit čajové tóny a díky dlouhé maceraci je v chuti mnohem plnější a není potřeba jej v sudech vůbec sířit.

Víno doporučujeme podávat s kombinací sýrů.

 

Zbytkový cukr: 0 g/l

Kyseliny: 6 g/l

Alkohol: 12% obj.

Chuťový profil

Ovocnost   ++

Dřevitost   ++++

Plnost       ++++

Kořenitost +

Kyselost    ++

Mineralita  +

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Follow us on Facebook