Nové Cuvée Terroir Staré Město 2020, oranžové, suché Zobrazit větší

Cuvée Terroir Staré Město 2020, oranžové, suché

16/20

Nový produkt

Cuvée je výraz pocházející z francouzštiny. Výraz slova je možné přeložit jako kupáž. V praxi to znamená, že se smíchá několik frakcí a vznikne naprosto nový produkt. My jsme naše cuvée vytvořili smícháním několika odrůd již ve vinohradě při sběru.

Terroir je označení polohy vinohradu, ale i filosofii vyráběného vína. No a Staré Město, protože naše vinice leží v katastru Starého Města.

Více informací

19 ks

400 Kč s DPH

Více informací

Když jsme tuhle vinici koupili neměli jsme takové znalosti o vinohradnictví jako dnes. Vinice je vysázená starým způsobem jako je tady u menších vinic zvykem, takže to v praxi vypadá, že je tam přes 10 odrůd, ale jsou roztroušené po celé vinici. Proto jsme ze začátku selektovali to, co jsme dokázali poznat – Müller Thurgau, Muškát Moravský, Veltlínské červené rané, Rulandské šedé,  Modrý Portugal a Svatovavřinecké. Pak nám tam dozrávaly odrůdy, které jsme nepoznali, a proto jsme tohle víno již od roku 2015 dělali jako cuvée. Postupem času jsme zjistili, že zrovna tahle kombinace odrůd je naprosto skvělá a vzniká nám pod rukami skvělé víno. Dnes už víme, že jsou tam odrůdy Chardonnay, Sauvignon, Hibernal, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský a někdy se stane, že něco zapomeneme posbírat tak to do našeho cuvée přidáme.

Ročník 2020 jsme vyrobili tak že jsme jej nechali prokvášet i se slupkami a poté jej vylisovali do nerezového tanku, aby si na chvíli odpočinulo a zanedlouho poté jsme jej nechali zrát rok ve 150 litrovém dubovém sudu.

Ve víně můžeme cítit aroma exotického ovoce a dubového sudu. V chuti je velmi lahodné a vyvážené.

Víno je lahvováno bez filtrace s veškerými kaly. Kaly jsou odumřelé kvasinky a s nimi víno v láhvi lépe zraje.

Před podáváním doporučujeme dát víno na týden do lednice, aby veškeré kaly usedly na dno láhve. Víno opatrně dekantujeme a tím oddělíme kaly od zbytku vína. Pak si můžete vychutnat čiré víno.

Víno se perfektně hodí ke grilovanému hovězímu masu, nebo tuňáku.

Dominantní odrůdy

40% Veltlínské zelené

30% Sauvignon

30% Hibernal

Zbytkový cukr: 0 g/l

Kyseliny: 6 g/l

Alkohol: 12% obj.

Chuťový profil

Ovocnost   ++++

Dřevitost   +++

Plnost       ++++

Kořenitost ++

Kyselost    +++

Mineralita  +

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Follow us on Facebook